Wszystko, na co trafiamy w życiu rezonuje z nami na ten czy inny sposób. Zapamiętujemy imiona, twarze, zdarzenia, fakty i po jakimś czasie tworzymy skomplikowaną sieć powiązań i zależności. Jako ludzie jesteśmy też w stanie szukać powiązań między rzeczami fikcyjnymi i wyobrażonymi. Dzięki temu w książkach, muzyce, malarstwie i filmie tak wiele jest uśmieszków puszczanych od wykonawców w stronę uważnego odbiorcy.

.

Przykłady przedstawiają źródło i genezę niektórych zdań oraz zdarzeń w książce. Najczęściej jest to hołd złożony ważnej osobie, która stała się inspiracją.

.

Będzie też kilka easter egg’ów czyli nawiązań do innych dzieł kultury popularnej. Myślę, że część była bardzo czytelna, ale kto wie, może udało mi się schować takie zdanie, przy którym nie zrobiliście „Hm? To chyba jest z…”

.

W sumie mam ponad 50 takich wątków, które nazwałem sobie perłami mojej książki. Żadna z nich nie zdradzi rozwiązania jakiegoś fabularnego twistu.

.

Można je też czytać bez znajomości Pociętych opowieści, ale zdecydowanie najwięcej wyciągnięcie jeśli lekturę macie już za sobą.